Idziesz do więzienia & Kobiety bez litości. Opowiadania

Szwedzkie powieści kryminalne

Powieści kryminalne spływają do nas z najróżniejszych stron. Nie tylko, jeżeli chodzi o zagranicznych autorów, ale również o polskich. Niezależnie od tego na jaki dokładnie rynek literacki spojrzymy – tam znajdziemy dobrych twórców, którzy piszą niesamowite opowieści kryminalne. Jedną z najbardziej poczytnych autorek książek kryminalnych jest Camilla Läckberg. Szwedzka autorka zaprasza nas do lektury swojej najnowszej książki pt. “Idziesz do więzienia & Kobiety bez litości. Opowiadania” (https://www.taniaksiazka.pl/idziesz-do-wiezienia-kobiety-bez-litosci-opowiadania-camilla-laeckberg-p-1544679.html).

Powieści kryminalne

Camilla Läckberg jest wielką pasjonatką gotowania. Takim krokiem, który nakłonił ją do pisania był kurs pisania kryminałów. To właśnie wtedy zdecydowała się podjąć swoje pierwsze próby, jeżeli chodzi o pisanie. Jej debiutancka powieść ukazała się w 2003 roku. Autorka znana jest przede wszystkim z tego, że pisze powieści kryminalne. Chociaż warto dodać, że jest ona również autorką książki kucharskiej, która nosi tytuł “Smaki z Fjällbacki”. Dzięki niej można dowiedzieć się, jakie przysmaki są najpopularniejsze, jeżeli chodzi o region z którego pochodzi autorka.

Nowa książka Läckberg

Idziesz do więzienia & Kobiety bez litości. Opowiadania” to nowa, doskonale zapowiadająca się książka autorki. Mamy tutaj dwa osobne opowiadania. “Idziesz do więzienia” opowiada o czwórce młodych przyjaciół, którzy zrobiliby dla siebie wszystko. Podobnie jak ich rodzice, którzy urządzają zabawę całkiem niedaleko swoich dzieci Wszyscy wiedzą o sobie wszystko. Chociaż każdy z nich ma jakieś tajemnice. Tylko, że przychodzi czas, kiedy pewne tajemnice wychodzą na jaw. Czy wszyscy będą z tego zadowoleni? Czy ujawnienie tajemnic nikomu nie zaszkodzi? O czym opowiada “Kobieta bez litości”? Można powiedzieć, że ogólnie o kobietach. Chociaż sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. Każda z bohaterek, którą będzie można spotkać na kartach tej książki, będzie musiała wziąć sprawy w swoje ręce. Ale dlaczego? Kto ich do tego zmusi? Szwedzka autorka jak zwykle dba o zachowanie odpowiedniego poziomu napięcia.